AIDA1

Wprowadzenie do freedivingu

Jeśli dopiero planujesz wejść w świat freedivingu i za bardzo nie wiesz od czego zacząć jest to kurs AIDA1 jest idealny dla Ciebie. Kurs trwa tylko jeden dzień z jedną sesją na basenie i jedną na wodach otwartych.

Od uczestników nie wymaga się żadnego doświadczenia w nurkowaniu na wstrzymanym oddechu oraz nie wymaga nurkowania na wodach otwartych – dla osób, które z różnych powodów obawiają się naszych polskich jezior. Wymagana jest jedynie umiejętność pływania pozwalająca przepłynąć 100m po powierzchni bez przerwy.

Na tym kursie zobaczysz, że jeśli przestrzegasz podstawowych zasad to freediving jest sportem całkowicie bezpiecznym i sprawiającym mnóstwo frajdy. Nauczę Cię panować nad emocjami, szczególnie nad tymi negatywnymi, związanymi ze wstrzymaniem oddechu i zanurzeniem się pod wodę.

Poznasz podstawy teoretyczne, poznasz niezbędny sprzęt i jak go używać. Dowiesz się jak przygotować się do nurkowania oraz najważniejszych zasad bezpieczeństwa.

Na obu sesjach nauczysz się podstaw wstrzymywania oddechu pod wodą, „duck dives”, prawidłowej techniki pływania w płetwach,systemu partnerskiego „buddy system” i procedur bezpieczeństwa.

Kurs kończy się wydaniem certyfikatu bez egzaminu końcowego i zaliczeń sprawnościowych.

Wymagania przystąpienia do kursu AIDA1:

Kandydat musi mieć ukończone 18 lat (16 lat za zgodą obojga rodziców lub prawnych opiekunów);

Cena kursu:

800 PLN – zawiera materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, koszt biletów na basen lub opłaty za korzystanie z bazy nad jeziorem oraz ubezpieczenie nurkowe  DAN. Więcej informacji w cenniku

W okresie zimowym, z wiadomych przyczyn kurs może być przeprowadzony na basenie 4m głębokości w Myśliborzu.

WAŻNE!

W celu zapisania się na kurs wymagane jest wpisowe w kwocie 50% ceny kursu. Kwota ta jest bezzwrotna gdy kurs zostanie odwołany przez kursanta później niż tydzień przed terminem lub gdy kursant nie zjawi się na kolejny wyznaczony termin kursu. W przypadku niedyspozycji instruktora, wyznaczony zostanie kolejny termin kursu lub nastąpi zwrot wpisowego.