AIDA2

LEVEL1

Kurs AIDA2 jest dedykowany osobom, które dobrze czują się w wodzie, posiadają już doświadczenie (pływackie, nurkowe lub „snorkelingu”), którzy szukają nowych wrażeń i chcą posiąść solidne postawy teoretyczne i nauczyć się prawdziwego nurkowania na wstrzymanym oddechu.

Po kursie AIDA2 będziesz znał podstawy teoretyczne, poprawisz technikę pływania w płetwach do freedivingu i będziesz umiał nurkować bezpiecznie z innym freediverem ze stopniem AIDA2. Poznasz specjalne techniki oddechowe, sposoby relaksacji, podstawy fizjologii nurkowania na wstrzymanym oddechu, sprzęt o freedivingu, zagadnienia związane z wyrównywaniem ciśnienia w uchu środkowym, a także zagrożenia i zasady bezpieczeństwa.

Po kursie będziesz w stanie komfortowo zanurkować na 12 do 20m na wodach otwartych, przepłynąć w płetwach 40m pod wodą oraz statycznie wstrzymać oddech na co najmniej 2 minuty .

Wymagania przystąpienia do kursu AIDA2:

  • Kandydat musi mieć ukończone 18 lat (16 lat za zgodą obojga rodziców lub prawnych opiekunów);
  • Wypełniony kwestionariusz medyczny AIDA (pobierz) w przypadku jakiejkolwiek odpowiedzi TAK/YES, wymagana jest konsultacja
    z lekarzem. W razie braku przeciwwskazań, lekarz wypełnia drugą stronę kwestionariusza i potwierdza zdolność przystąpienia do kursu;
  • musi posiadać własny sprzęt do nurkowania (maska, płetwy – najlepiej freedivingowe, nie do scuba, fajka, skafander na wody otwarte, balast).

Dwa dni kursu zawierają: 3 wykłady teoretyczne, 1 zajęcia praktyczne z techniki oddychania, 3 sesje na wodach otwartych i 2 sesje na basenie.

Kursy odbywają się zazwyczaj w weekendy, jednak może być przedłużony do 3 dni tj. dodatkowo piątek po południu (po pracy 🙂 ).
Możliwe są terminy indywidualne – do uzgodnienia.

Wymagania do ukończenia kursu AIDA2:

  • Statyczne wstrzymanie oddechu na minimum 1:45 min 🙂
  • Przepłynięcie pod wodą na basenie minimum 40m w płetwach
  • Zanurkowanie ma głębokość pomiędzy 12-20m na wodach otwartych
  • pozytywnie zaliczony egzamin teoretyczny

Cena kursu:

1400 PLN – zawiera materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, kosz biletów na basen, opłaty za korzystanie z bazy nad jeziorem
oraz ubezpieczenie nurkowe  DAN. Więcej informacji w cenniku

WAŻNE!

W celu zapisania się na kurs wymagane jest wpisowe w kwocie 50% ceny kursu. Kwota ta jest bezzwrotna gdy kurs zostanie odwołany przez kursanta później niż tydzień przed terminem lub gdy kursant nie zjawi się na kolejny wyznaczony termin kursu. W przypadku niedyspozycji instruktora, wyznaczony zostanie kolejny termin kursu lub nastąpi zwrot wpisowego.